Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком

Якщо загальними зборами співвласників прийнято рішення про передачу функцій з управління будинком (всіх або частково) сторонньому управителю, усі співвласники мають укласти з цим управителем договір відповідної форми про надання послуг з управління будинком.

Що ж являє собою цей договір? Насправді, це просто цивільно-правовий договір між двома сторонами (співвласником будинку та управителем) про надання визначених послуг. Але для договору про управління будинком, законодавством України визначені деякі істотні умови які мають бути в такому договорі. А саме:

  • найменування виконавця (управителя), його реквізити та юридична адреса;
  • найменування (П.І.Б. для фіз. осіб) власника приміщення (квартири);
  • перелік послуг, що надаються по договору та вартість кожної послуги окремо;
  • загальна вартість послуг управителя;
  • характеристики усіх квартир/нежитлових приміщень власника у будинку;
  • права та обов`язки сторін щодо управління будинком;
  • порядок контролю за виконанням умов договору та відповідальність за не виконання;
  • форс-мажор;
  • термін дії договору.

 

Форма Типового договору затверджена Наказом Держжитлокомунгоспу України від 27.08.2003 № 141. Але використовувати цю форму договору в у тому вигляді, який представлено у Наказі, без змін зовсім не обов`язково. Можна створити свою форму договору про управління будинком, достатньо лише зазначити в ньому всі перераховані істотні умови. А в самому договорі, окрім цього, викласти власні вимоги, умови та положення, які на Вашу думку є необхідними для задоволення потреб співвласників. (Наші юристи залюбки допоможуть Вам у створенні Договору про управління багатоквартирним будинком. Надішліть заявку на ел.адресу urist@osbb365.com або через форму зворотнього зв`зку https://osbb365.com/ua/contact/)

Управителем може бути як юридична особа, так і фізічна особа – підприємець, зареєстрована у визначеному порядку. Підбір кандидатів на виконання функцій управителя здійснює Правління ОСББ або голова ОСББ (або ініціативна група, якщо такий підбір здійснюється на етапі створення об’єднання). А вже вибір управителя із запропонованих кандидатур здійснюється загальними зборами співвласників з обов’язковою фіксацією цьтого факту у протоколі зборів.

На сьогоднішній день, законодавством не визначено вимог до управителя багатоквартирних будинків, тому всі вимоги до потенційного управителя (наявність виробничої бази, кваліфікованого персоналу тощо) затверджуються, знову ж таки, загальними зборами. Підготовку таких вимог може виконувати Правління ОСББ, голова або ініціативна група.

Отже, договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком може бути створений на основі Типового договору або створена власна форма договору. Головне чітко та однозначно прописати в ньому всі ті умови та положення, які визначені як важливі загальними зборами співвласників та зазначити істотні умови викладені і визначені у Наказі Держжитлокомунгоспу України від 27.08.2003 № 141.

 

Сервіс «ОСББ 365»

Сервіс створений для вирішення всіх задач ОСББ. Обґрунтування розміру платежів для забезпечення життєдіяльності дому й території, яка прилягає, ведення бухгалтерського обліку, нарахування квартплати та інше. Для початку роботі із сервісом немає необхідності його скачувати на комп’ютер, потрібно лише зареєструватися на офіційному сайті.

0 Коментарів

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*