Відмова у призначенні субсидії через борги
Чи можлива відмова у наданні субсидії через борги?
Відповідь – так, можлива.
Постановою КМУ від 27.04.2018 № 329 затверджена нова редакція Положення про порядок призначення житлових субсидій. У цій редакції перелік причин для відмови у призначенні житлової субсидії значно розширений.
Так, підпункт 5 пункту 6 Положення говорить, що житлова субсидія не призначається якщо “структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії”. Тобто, якщо у Вас є заборгованість з відшкодування витрат на управління будинком перед ОСББ (оплату послуг з управління перед управителем) або з оплати комунальних послуг, у сумі більш ніж 340 грн. – Вам буде відмовлено у наданні субсидії, доки заборгованість не буде сплачено або укладено договір про реструктуризацію. Відомості про наявність заборгованості подаються об’єднаннями (управителями, виконавцями комунальних послуг) у відповідь на запит структурних підрозділів Управління соціального захисту населення, у відповідності з абз. 7 пункту 14 Положення.
Підпункт 6 пункту 6 Положення передбачає те ж саме (відмову у призначенні субсидії на наступний сезон) у випадках, коли за субсидією звертається громадянин, який отримує (отримував) субсидію у поточному сезоні, і в нього виникла заборгованість у період отримання субсидії. Тобто, заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу/внеску на управління житловим будинком.
Але все ж таки навіть у таких випадках є можливість отримати субсидію за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися. Такі комісії утворюються органами місцевого самоврядування.
Зауважимо, що для відмови у наданні субсидії враховується заборгованість саме з оплати внесків на управління будинком (послуги з управління будинком) та оплати комунальних послуг. До такої заборгованості не повинні враховуватися інші внески та платежі (у ремонтний та інші фонди тощо).
Якщо ж вашим ОСББ (або управителем) збираються внески (платежі) на відшкодування витрат (оплату послуг) не пов’язаних з управлінням будинком або сплатою комунальних послуг – для уникнення непорозумінь у питанні з яких саме внесків (платежів) виникла заборгованість, слід при оплаті чітко зазначати у призначенні платежа за що саме сплачується. В протилежному ж випадку об’єднання (або управитель) може зарахувати такий платіж в оплату того чи іншого внеску (платежу) на свій розсуд.