Питання-відповідь

Є пропозиції для покращення сервісу? Пишіть нам!

НАПИСАТИ
НАВІЩО ВЕСТИ ОБЛІК ВИТРАТ В ОСББ?

Здавалося б таке просте питання, але відповісти на нього не зовсім просто. По-перше, нагадаємо, що ОСББ – це добровільне об’єднання співвласників будинку для забезпечення власних потреб. З цього виходить, що створюючи ОСББ готові витрачати кошти на заходи спрямовані на поліпшення умов проживання у будинку, збільшення ефективності використання спільного майна, благоустрій, зменшення витрат тощо. Тобто, на те і тільки на те, що призведе до більш ефективного управління будинком. А так як ОСББ утворюється у багатоквартирних будинках, де кількість людей-співвласників будинку є досить великою, а кошти на утримання та управління будинком є спільними – то і їх витрачання має бути за спільною згодою. А отже, облік витрат в ОСББ є необхідним для його нормального функціонування.

ЯК ВЕСТИ ОБЛІК ВИТРАТ?

Облік витрат у ОСББ 365 є простим, прозорим для мешканців та може вестися окремо від бухгалтерського обліку. Більш детально про особливості бухобліку в ОСББ можете прочитати тут.

Облік витрат ведеться за трьома т.н. “напрямками” витрат: управління, утримання та ремонти будинку.

Управління – тут маються на увазі адміністративні витрати ОСББ. Такі як: зарплата найманого персоналу (якщо такий є, це може бути голова ОСББ, бухгалтер або інші адмністративні працівники), податкові та інші платежі до бюджету, витрати для забезпечення роботи голови (канцтовари, комп’ютер тощо) та інші витрати не пов’язані безспосередньо з роботами по утриманню будинку.

Утримання – це витрати та роботи безпосередньо пов’язані з виконанням комплексу заходів по утриманню будинку та прибудинкових територій, спрямовані на підтримання внутрішньобудинкових систем та конструктивних елементів будинку в задовільному стані. Це такі роботи як: прибирання сходових кліток, прибудинкової території, обслуговування внутрішньобудинкових систем тощо. Типовий перелік складових послуги з утримання будинку визначений Постановою КМУ від 01.06.2011 №869.

Ремонти – це ремонтні роботи або роботи спрямовані на покращення стану житлового будинку. Це може бути: ремонти покрівлі, ремонти під’їздів, роботи по утепленню будинку, встановленню теплового лічильника тощо.

 

Витрати додаються у кабінеті голови у відповідний розділ.

У розділі “Управління” по кожному факту витрат зазначається (мал.1):

  • назва виду витрати – наприклад: “зарплата голови ОСББ”, “купівля канцтоварів”, “купівля принтеру”, “сплата ЄСВ” тощо;
  • сума;
  • період протягом якого такі витрати понесені.

 

Питання-відповідь
Мал.1. Витрати на управління будинком.

 

У розділах “Утримання” та “Ремонти” (мал. 2 та 3) зазначається:

  • назва;
  • одиниці виміру;
  • обсяг робіт у зазначених одиницях виміру;
  • вартість;
  • період протягом якого здійснені витрати.

 

Питання-відповідь

Мал. 2. Витрати на утримання будинку.

Питання-відповідь

Мал. 3. Витрати на ремонти будинку.

 

Кожний факт витрат можна деталізувати до найменших дрібниць, навіть до додавання скан-копій документів (чеки з магазинів, акти виконаних робіт, накладні тощо). В ОСББ 365 це виконується шляхом додавання розшифровки до кожної суми витрат (мал. 4).

 

Питання-відповідь

Мал. 4. Розшифровка витрат.

 

Всі ці витрати та розшифровки кожен мешканець будинку може бачити в своєму кабінеті та перевірити факт виконання зазначених робіт. Таким чином, всі витрати коштів є прозорими для всіх мешканців будинку.

ЯК ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ В “ОСББ 365”?

Огляд основних можливостей на нашому Youtube-каналі

“ОСББ 365” – це веб-додаток реалізований по моделі SaaS, який не потребує встановлення на комп`ютер і для того щоб ним користуватися достатньо комп’ютера підключеного до інтернету. Для початку роботи в “ОСББ 365” потрібно зареєструвати на сайті ОСББ від імені голови, підтвердити е-мейл, авторизуватися в системі – і все! Можна працювати! Після реєстрації надається 90 днів безоплатного користування, протягом якого доступні всі функції додатку.

ЯКА ВАРТІСТЬ КОРИСТУВАННЯ ДОДАТКОМ?

Розмір плати за використання “ОСББ 365” залежить від загальної площі всіх приміщень будинку (житлових та нежитлових). Сплачується у вигляді передоплати 1-5 місяців, півроку або рік. При оплаті одразу на півроку чи рік – можна трохи зекономити, вийде дешевше ніж сплачувати кожного місяця. Переглянути актуальні ціни та розрахувати вартість за використання “ОСББ 365” для Вашого ОСББ можна на сторінці Ціни.

Якщо в період оплаченого використання, якимось “магічним” чином загальна площа будинку збільшиться (додадуться нові квартири або збільшиться площа інсуючих), “ОСББ 365” не дозволить виконати таку операцію (додавання квартир, збільшення площі інсуючих) і запропонує виконати доплату до суми, що відповідає новим значенням площі.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ОПЛАЧЕНОГО ТЕРМІНУ КОРИСТУВАННЯ (ПЕРІОДУ БЕЗОПЛАТНОГО ВИКОРИСТАННЯ)?

Після закінчення оплаченого терміну користування “ОСББ 365” або періоду безоплатного використання кабінет голови переходить в режим “перегляду даних”, тобто блокуються функції які призводять до редагування даних: нарахування квартплати, внесення показів приладів обліку, реєстрація оплат, субсидій, витрат коштів тощо. Але самі дані ОСББ та завантажені файли залишаються доступними протягом необмеженого періоду. Дані по будинку, нарахуванням та витратам коштів можуть бути отримані у вигляді DBF-файлів у будь-який момент.

В ЧОМУ РІЗНИЦІЯ МІЖ “КАБІНЕТОМ ГОЛОВИ” ТА “КАБІНЕТОМ МЕШКАНЦЯ”?

Кабінет голови – розділ “ОСББ 365” призначений для роботи голови ОСББ. З кабінету голови виконуються всі функці для управління ОСББ, такі як: редагування даних мешканців, нарахування квартплати, реєстрація оплат від мешканців, керування витратами зібраних коштів та виконаними робтами, планування робіт тощо. Кабінет мешканця – розділ “ОСББ 365” для використання мешканцями будинку. З кабінету мешканця здійснюється контроль за діяльністю голови ОСББ, виконанням робіт по будинку, витратами коштів ОСББ, нарахуванням та оплатою послуг тощо. З кабінету мешканця можна також передавати голові ОСББ покази квартирних лічильників. Редагування інформації про квартиру та інших даних з кабінету мешканця недоступне.

ЩО ТАКЕ “ІНДИВІДУАЛЬНІ ПОСЛУГИ ТА ТАРИФИ ПОТОЧНОГО СПОЖИВАЧА” У ВІКНІ РЕДАГУВАННЯ ОСОБОВОГО РАХУНКУ?

За замовчуванням вважається, що послуги та тарифи, вказані в загальному довіднику послуг та тарифів ОСББ, є актуальними і нараховуються для всіх особових рахунків будинку. Але трапляються випадки, коли для певної квартири (приміщення) або групи квартир нараховуються додаткові послуги (або навпаки не нараховуються), або застосовується інший тариф. Для цих випадків і використовується розділ “Індивідуальні послуги та тарифи поточного споживача” у вікні редагування особового рахунку. Наприклад, якщо у Вашому будинку мешканцям першого поверху, що мають окремий вихід, не нараховується плата за ліфт, то послуга користування ліфтом може бути відключена для такої квартири (групи квартир). Або заданий інший тариф, якщо плата за користування ліфтом включена до основної послуги ОСББ.

ЯК ВНЕСТИ ПОЧАТКОВЕ САЛЬДО ПО ОСОБОВОМУ РАХУНКУ?

Початкове сальдо для особових рахунків можна імпортувати з файлу MS Excel. Ця можливість доступна лише на етапі реєстрації будинку. Останнім кроком при реєстрації є імпорт даних початкового сальдо для особових рахунків (мал. 1).

Питання-відповідь

В область, виділену пунктирною лінією, потрібно перетягнути файл MS Excel з інформацією про сальдо. Особливих вимог до структури цього файлу немає. В ньому має бути номер квартири, так як по номеру квартири, на цьому етапі, відбувається ідентифікація о.р. та власне сума сальдо, інші дані не є обов`язковими. Приклад файлу показано на малюнку 2.

Питання-відповідь

Далі з`явиться вікно налаштувань імпорту (мал. 3), в якому необхідно вказати, які дані містить кожна колонка в файлі MS Excel. Для цього використовується кнопка “Імпортувати як”.

Питання-відповідь

Після того, як для всіх колонок файлу будуть задані налаштування, можна виконувати імпорт. Для цього використовується кнопка “Імпортувати”.

Також, протягом першого робочого періоду, поки він незакритий, внесення сальдо доступне у вікні редагування даних особового рахунку (мал. 4). Після того як перший робочий період буде закрито, цей розділ стане недоступним.

Питання-відповідь

КОНТРОЛЬ ВИТРАТ МЕШКАНЦЕМ

Мабуть кожного мешканця багатоповерхівки цікавить питання: куди ж витрачаються зібрані гроші? В ОСББ 365 контролювати витрати простіше простого – достатньо зареєструватися як мешканець – і в особистому кабінеті мешканця для Вас доступна інформація про усі витрати, які здійснюються у Вашому ОСББ, починаючи від зарплатні голови ОСББ і до придбання мітли для двірника.

Інформація про витрати представлена як у табличній так і у графічній формі. Як загалом уся (мал.1)

Питання-відповідь

Мал. 1. Інформація про витрати за місяць (загалом)

Так і по напрямках витрат (мал. 2)

Питання-відповідь

Мал. 2. Інформація про витрати (по напрямках).

 

Або у вигляді кругової діаграми (мал. 3)

Питання-відповідь

Мал. 3. Діаграма витрат.

 

По кожному факту витрат, з кабінету мешканця, доступна “розшифровка” (мал. 4), якщо, звісно, таку розшифровку додав голова ОСББ або бухгалтер у своєму кабінеті.

 

Питання-відповідь

Мал. 4. “Розшифровка” витрат у кабінеті мешканця.

 

Крім того, мешканець може бачити загальні суми нарахувань та оплат по будинку (мал. 5). Інакше кажучи, уся інформація стосовно будинку, яка внесена до ОСББ 365 головою або бухгалтером, доступна для мешканців будинку у їх кабінетах. Таким чином, кожен мешканець будинку може прослідкувати всі кошти які були сплачені мешканцями та витрачені керівництвом ОСББ до останньої копійки. А голова ОСББ таким чином звітує про свою роботу та витрати коштів перед мешканцями.

Питання-відповідь

Мал. 5. Інформація щодо нарахувань та витрат у кабінеті мешканця.

Заява про зарахування коштів (при оплаті без зазначення номеру рахунку чи назви ОСББ)

Завантажити

Заява про заміну користувача (якщо попередній голова/бухгалтер не передав логін та пароль до акаунту)

Завантажити

Не знайшли відповідь на своє питання? Запитайте скориставшись формою зворотнього звязку.

ЗАПИТАТИ