Як співвласник може дізнатися про склад внесків ОСББ?

Як співвласник може дізнатися про склад внесків ОСББ?
.
Як співвласник може дізнатися про склад внесків ОСББ?
Якщо ви не впевнені щодо складу внесків у вашому об’єднані, рекомендуємо ознайомитися з наступною інформацією.
 
Наказом Мінрегіонбуду від 27.07.2018 № 190 затверджений обов’язковий перелік робіт (послуг), що включаються до складу послуги з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій. Дія цього наказу поширюється на всі підприємства та організації, які здійснюють утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій, в тому числі і ОСББ.
Підкреслимо, що цей перелік є обов’язковим, тобто не можна не надавати послуги (не виконувати роботи) зазначені в цьому переліку. А отже, до складу тарифу управителя (в частині витрат на утримання будинку) або до складу внеску на відшкодування витрат на утримання (для ОСББ), мають бути включені витрати на виконання робіт (надання послуг) зазначений в цьому переліку.
 
Це означає, що кожен співвласник (мешканець) багатоквартирного будинку може запросити у компанії-управителя або у правління ОСББ інформацію про склад тарифу або внеску, який ним сплачується. В цій “розшифровці” тарифу/внеску має бути зазначено, яка частина сплачуваного тарифу/внеску передбачається на ту чи іншу роботу/послугу з зазначеного Переліку.
 
Але до набрання чинності цим Наказом, діяли інші нормативно-правові акти, зокрема, Постанова КМУ №869 від 1 червня 2011 р., якою був передбачений дещо інший перелік робіт/послуг, який включається до складу витрат на утримання будинку та прибудинкових територій та не було зазначено обов’язкових складових. Тобто, підприємства та організації, які визначили та затвердили склад та розмір свого тарифу/внеску до набуття чинності Наказом від 27.07.2018 № 190, могли включити до його складу інший (зменшений) перелік робіт/послуг, задля зменшення витрат на утримання будинку.
 
В такому разі, можуть бути випадки, коли за деякі роботи чи послуги потрібно буде сплачувати окремо від щомісячного платежу. Але, як би там не було, перш за все потрібно ознайомитися зі складом діючого тарифу/внеску, подивитися, які роботи/послуги включені до його складу, і, якщо додаткові кошти за роботу електрика чи зварювальника вимагаються неправомірно – поставити відповідне питання на перед управителем чи головою ОСББ. Якщо вони не нададуть мотивованої відповіді – ставити питання на загальних зборах про зміну управителя або правління ОСББ.
.
Також ви можете скористатися веб-сервісом “ОСББ 365” та завжди бути в курсі всіх витрат вашого об’єднання. Подробиці у відео: https://www.youtube.com/watch?v=utp5L-mf7ME
Реєструйтеся вже зараз та отримуйте 90 днів БЕЗКОШТОВНОГО користування: https://osbb365.com/ua/
.

0 Коментарів

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*